Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Zmień kontrast |  
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna - Tczew

Konsultacje

Nasza Poradnia oferuje konsultacje psychologiczne,pedagogiczne, logopedyczne oraz konsultacje z doradcą zawodowym. Aby skorzystać z konsultacji należy złożyć odpowieni wniosek.

 

POBIERZ: Wniosek o przeprowadzenie konsultacji (dotyczy wszystkich rodzajów konsultacji)

 


Konsultacje psychologiczne 


Konsultacje psychologiczne to jednorazowe (a maksymalnie trzykrotne) indywidualne spotkanie  z psychologiem na terenie Poradni bądź szkoły. Celem konsultacji jest określenie charakteru problemów, dysfunkcji dziecka oraz zaproponowanie odpowiednich oddziaływań ukierunkowanych na rozwiązanie, bądź zmianę. Podczas konsultacji można też uzyskać doraźną pomoc psychologiczną, otrzymać informacje dotyczące zgłaszanego problemu oraz wskazówki dotyczące metod pracy z dzieckiem. Konsultacje mogą mieć również charakter doradczy i psychoedukacyjny.

 


Konsultacje pedagogiczne


Jest to forma pomocy dedykowana rodzicom, którzy chcieliby pozytywnie wpływać na rozwój swojego dziecka lub doświadczają problemów wychowawczych. Pedagog pomoże zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie dotyczące wychowania, podpowie, jak postępować z dzieckiem nadpobudliwym, nieśmiałym, uczniem mającym problemy w nauce lub zdolnym. Wskaże możliwości dalszej diagnozy lub metody terapii. Z konsultacji mogą także korzystać dzieci i młodzież poszukująca pomocy w związku z kłopotami w nauce oraz relacjach rówieśniczych i innymi problemami okresu adolescencji.

 


Konsultacje logopedyczne


Konsultacje logopedyczne przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od urodzenia do ukończenia szkoły podstawowej. Celem konsultacji logopedycznej jest rozpoznanie czy rozwój językowy przebiega prawidłowo. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, dziecko kierowane jest na pogłębione badanie logopedyczne w tutejszej Poradni.

 


Konsultacje z doradcą zawodowym - związane z wyborem kierunku kształcenia  


Konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego to forma pomocy przeznaczona głównie dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednak na konsultację zapraszamy rodziców wraz z dziećmi oraz wszystkich pełnoletnich uczniów, którzy potrzebują pomocy w wyborze dalszej ścieżki kształcenia lub zaplanowania kariery zawodowej. Podczas takiego spotkania w trakcie rozmowy doradczej na ogół podpartej wykonaniem testu zainteresowań młody człowiek i jego rodzic uzyska informacje na temat swoich mocnych stron, aktualnej oferty edukacyjnej oraz rynku pracy.

 

SEKRETARIAT

nr 58-531-10-09

Godziny obsługi klientów:

ROK SZKOLNY 2023/2024
 
Poniedziałek
8:00 - 17:00
Wtorek
8:00 -16:00
Środa
8:00 - 17:00
Czwartek
8:00 - 17:00
Piątek
8:00 -14:00
 
DYŻUR TELEFONICZNY
PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNY
nr 508-933-507
ŚRODA
17:00 - 18:00
 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny